Robot układa kostkę Rubika w rekordowym tempie

Robot, układający kostkę Rubika został skonstruowany przez studenta MIT Bena Katza oraz współpracującego z nim Jareda Di Carlo. Udało im się opracować urządzenie, które z ułożeniem kostki radzi sobie w 0,38 sek. 

Wcześniejszy rekord wynosił 0,637 sekundy. Kostkę układał wówczas robot Sub1 Reloadeded, zbudowany przez niemieckiego inżyniera Alberta Beera. Młodzi Amerykanie, by przyspieszyć układanie zastosowali innego rodzaju silnik.

Zauważyliśmy, że wszystkie szybkie rozwiązania wykorzystywały silniki krokowe i uznaliśmy, że lepszy czas osiagniemy, gdy skorzystamy z lepszych silników – napisał na swoim blogu Di Carlo. Według twórców możliwe byłoby jeszcze szybsze ułożenie kostki, ale jak stwierdził Ben Katz – nie chciało się im kolejny raz kalibrować robota.

Do określenia konfiguracji kostki użyte zostały dwie kamery PlayStation Eye ze starej konsoli PS3.

Do testów wybrane zostały, jak to napisał Ben Katz, kostki Rubika najtańsze z dostępnych. Nie wszystkie więc przeżyły próbę ułożenia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.