W Apple pracuje 135 tysięcy osób (fot. Duncan Sinfield)

Seria wypadków w siedzibie Apple

Trzy osoby rozcięły sobie głowy o szklane ściany.

Zlokalizowany w amerykańskim Cupertino kampus został zaprojektowany w kształcie spodka. W samym styczniu odnotowano 3 przypadki pomylenia okien ze szklanymi, rozsuwanymi drzwiami. Dowiedzieliśmy się o nich dzięki dziennikowi „San Francisco Chronicle”. Pismo opublikowało na swojej stronie internetowej nagrania rozmów dyspozytorów pogotowia z pracownikami Apple.

Kampus został oddany do użytku w kwietniu 2017 roku jednak relokacja pracowników trwała ponad pół roku. Wielu z nich ma problemy z odnalezieniem się w nowej siedzibie. Problemy szczególnie sprawia szyba za którą jest kawiarnia. Pracownicy spiesząc się na lunch nie dostrzegają szyby. W styczniu trzy osoby z pełnym impetem uderzyły głowami w szklane okno rozcinając sobie głowy.

Nowa siedziba Apple stanowi niebezpieczeństwo dla pracowników (fot. Duncan Sinfield)

Nowa siedziba amerykańskiego koncernu, Apple Park, została zaprojektowana dla 13 tysięcy pracowników. Budynek kosztował 5 miliardów dolarów. Kampus zaprojektowała brytyjska firma Foster and Partners. Poza Apple Park, architekci pracowali między innymi przy modernizacji niemieckiego Reichstagu i przebudowie stadionu Wembley. | CHIP