Sprzedawali BlackBerry gangsterom

Phantom Secure, firma założona przez Vincenta Ramosa, znalazła się na celowniku FBI. Zarzutem jest pomoc w działalności kartelu narkotykowego Sinaloa. Firma oferowała gangsterom telefony BlackBerry oraz specjalnie modyfikowane smartfony na Androidzie. Miały one zablokowane liczne funkcje sieciowe, ale oferowały bezpieczną komunikację o wdzięcznej nazwie Pretty Good Privacy (ang. całkiem dobra prywatność). Według FBI firma doskonale wiedziała, do kogo trafiają modyfikowane przez nią urządzenia.

Phantom Secure informowało nawet, że w rejonach Panamy i Hong Kongu telefony nie będą „współpracowały” z policją. Całkiem przypadkiem to jedne z najbardziej znanych punktów przerzutowych światowego narkobiznesu.

Jeden z gangsterów kartelu Sinaloa przesłuchany przez policję przyznał, że organizacja kupowała telefony od Phantom Secure, by mieć łatwą i bezpieczną kontrolę nad przepływem towaru. FBI szacuje, że modyfikowanych telefonów wypuszczono około 20 tys. Połowę sprzedano w Australii. Reszta trafiła na Kubę, do Meksyku i Wenezueli.

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.