Według najnowszych danych 30% stron działa na WordPressie

Według danych firmy W3techs WordPress zwiększył swój udział od ostatniego badania dość znacząco. 2,5 roku temu darmowy CMS odpowiadał za niecałe 25 proc stron, podczas gdy obecnie wartość ta sięga 30 proc.

Metodologia badania jest jednocześnie daleka od idealnej stąd wynik ten należy uznać za przybliżony. W3Techs przebadało 10 milionów cieszących się największą popularnością stron internetowych, kierując się przy tym rankingiem Alexa. Wynik uzyskano ze średniej z ostatnich 3 miesięcy. Powody tak wysokich wyników związane są z dość łatwą obsługą oraz żywą społecznością. Co ciekawe, funkcjonującą nie tylko online. Także w Polsce dość często organizowane są spotkania miłośników i użytkowników tego CMS’a.

Mimo pewnego uproszczenia metodologii badań widać, że WordPress systematycznie zyskuje coraz więcej użytkowników. Zebrane dane nie rozróżniały przy tym instalacji na własnym hostingu i na oferującym znacznie skromniejsze możliwości WordPress.com.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.