Dobre wyniki finansowe Twittera, ale inwestorzy bez entuzjazmu

Twitter opublikował dziś wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2018 roku. Wygląda na to, że po latach strat, firma wreszcie znalazła sposób na osiąganie stabilnych zysków. Zgodnie z opublikowanymi danymi Twitter osiągnął za ostatni kwartał zysk na poziomie 61 milionów dolarów przy 665 milionach dolarów całkowitego przychodu. To drugi kwartał z rzędu, kiedy firma odnotowuje zysk. Takiej sytuacji Twitter jeszcze nie miał, wcześniej firma osiągała wyłącznie straty. Niestety, dobre wyniki z ostatnich dwóch kwartałów nie przekładają się na zwyżkę cen akcji spowodowaną większym zainteresowaniem inwestorów papierami wartościowymi tej spółki.

Zachowawczość inwestorów przestaje dziwić, gdy spojrzymy na poniższy wykres. Owszem, ostatnie dwa kwartały Twitter osiągnął dobre wyniki, ale patrząc na sytuację w dłuższej perspektywie, wielu z pewnością zastanawia się, na ile stabilna jest to zmiana.

twitter

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.