Elon Musk: „Zbyt duża robotyzacja była błędem”

Tesla od wielu miesięcy nie wyrabia się z produkcją swoich elektrycznych samochodów. Oferowany w bardzo przystępnej cenie Model 3 miał trafiać do 5000 klientów tygodniowo, jednak szybko okazało się, że problemem będzie nawet dwukrotnie niższa liczba egzemplarzy. W końcu Elon Musk postanowił zabrać głos w sprawie niedotrzymanych obietnic. W wywiadzie dla CBS przyznał, że problemem okazała się sieć przenośników taśmowych, która nie działała tak, jak powinna. Jej demontaż wstrzymał pozostałe prace.

Zbytnia robotyzacja Tesli była błędem – konkretnie moim błędem. Ludzie są niedoceniani – napisał Elon Musk na swoim Twitterze. Wizjoner od kilkunastu dni mieszka w fabryce, by osobiście nadzorować wszystkie procesy optymalizacyjne. Najnowsze plany zakładają, że pod koniec drugiego kwartału uda się produkować od 6000 do 8000 aut tygodniowo.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.