Google zmienia emotikony w Androidzie

Emotikony, czyli małe obrazki mające skrótowo wyrazić myśl lub emocję, weszły na stałe do komunikacji w internecie. Ich wygląd systematycznie się zmienia, a kolejne modyfikacje tych miniaturowych grafik często wywołują kontrowersje. Jak podaje Emojipedia, Google wkrótce zaktualizuje emotikony domyślnie stosowane w Androidzie. Najważniejszą zmianą w nowym zestawie obrazków jest zastosowanie pistoletu na wodę zamiast dotychczasowego rewolweru.

Nowy i stary emotikon broni palnej z zestawu Google’a… (fot Techcrunch)

Podobne złagodzenie przekazu za pomocą emotikonów, jeszcze w 2016 roku, wykonało Apple. Ledwie kilka dni temu zrobił to także Twitter. Oznacza to pewne ujednolicenie (bo dotychczas jeśli ktoś wysyłał zawierającą „pistolet na wodę” wiadomość z iPhone’a do użytkownika Androida, to ten otrzymywał „rewolwer”, co mogło nieraz zaburzyć sam przekaz). I chociaż sam ruch może być słuszny, to usuwanie obrazków broni z komunikacji nie sprawi, że ta zniknie w rzeczywistości.

… oraz podobny zestaw w przypadku Twittera (fot. Emojipedia)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.