Honor 9 Lite, kobieta, kot i podzielony ekran [Test czytelnika]

Egzemplarz smartfonu Honor 9 Lite otrzymałam w intrygującym kolorze “Sapphire blue”, którego lustrzany, metaliczny połysk nadaje temu telefonowi wyjątkowo niebanalny design. Bryła smartfonu została wykonana bardzo starannie. Przyciski są gładkie i perfekcyjnie komponują się z obudową urządzenia. Dzięki zaokrąglonym krawędziom Honor 9 Lite świetnie leży w dłoni; cechuje go lekkość i naprawdę porządna ergonomia. W pudełku znalazłam także futerał, z którego nie będę jednak korzystała – wykonano go z nieprzezroczystego plastiku i moim zdaniem nie pasuje on do dopieszczonej elegancji, jaką emanuje Honor 9 Lite.
honor 9 lite
honor 9 lite

(fot. Joanna Chlund)

Honor 9 Lite umożliwia równoległe uruchomienie dwóch aplikacji, dzięki czemu wygodnie możemy obsługiwać dwa programy równocześnie. Często korzystam z tej opcji pracując na laptopie, może więc takie rozwiązanie nie jest nowinką techniczną, ale za to przydaje się w wielu sytuacjach i łatwo można się do niego przekonać. Jeśli np. tworzymy wiadomość e-mail, możemy mieć jednocześnie podgląd na otwarte okienko radia, by na bieżąco zmieniać stacje radiowe.

(fot. Joanna Chlund)

Honor 9 Lite oferuje tryb nocny z funkcją ochrony wzroku. Jak to wygląda w praktyce? Po wybraniu tego trybu wyświetlacz zmienia barwy na cieplejsze, redukując światło niebieskie. Wzrasta nasycenie barwy żółtej, a chociaż jest to prawie niezauważalne w przypadku np. tworzenia notatek, to jednak należy pamiętać, że przy przeglądaniu filmów czy zdjęć kolory wydadzą nam się nienaturalne.

Ekran w trybie nocnym (fot. Joanna Chlund)

Funkcja ta jest opcjonalna, teoretycznie można jej zatem nie włączać. Sądzę jednak, że osoba dbająca o swoje zdrowie zdecyduje się na nią podczas obsługi smartfonu nocą.

Autor: Joanna Chlund

Komentarz CHIP-a

Niebieski wariant kolorystyczny, który otrzymała na testy Pani Joanna został pokryty lustrzaną powłoką w technologii PPVD (Patterned Physical Vapor Deposition), dzięki czemu w tylnym panelu Honora 9 Lite można przeglądać się niemal tak dobrze, jak w rzeczywistym lusterku. Tryb nocny nie tylko chroni wzrok użytkownika, ale przede wszystkim pomaga zasnąć – niebieskie podświetlenie hamuje wydzielanie melatoniny, co dla mózgu jest sygnałem rozpoczęcia dnia i zwiększeniem aktywności mózgowej. Zmiana na barwę żółtą nie zakłóca prawidłowego cyklu aktywności. | Sylwia Zimowska