
Honor 9 Lite, kobieta, kot i podzielony ekran [Test czytelnika]
Egzemplarz smartfonu Honor 9 Lite otrzymałam w intrygującym kolorze „Sapphire blue”, którego lustrzany, metaliczny połysk nadaje temu telefonowi wyjątkowo niebanalny design. Bryła smartfonu została wykonana bardzo starannie. Przyciski są gładkie i perfekcyjnie komponują się z obudową urządzenia. Dzięki zaokrąglonym krawędziom Honor 9 Lite świetnie leży w dłoni; cechuje go lekkość i naprawdę porządna ergonomia. W pudełku znalazłam także futerał, z którego nie będę jednak korzystała – wykonano go z nieprzezroczystego plastiku i moim zdaniem nie pasuje on do dopieszczonej elegancji, jaką emanuje Honor 9 Lite.

Honor 9 Lite umożliwia równoległe uruchomienie dwóch aplikacji, dzięki czemu wygodnie możemy obsługiwać dwa programy równocześnie. Często korzystam z tej opcji pracując na laptopie, może więc takie rozwiązanie nie jest nowinką techniczną, ale za to przydaje się w wielu sytuacjach i łatwo można się do niego przekonać. Jeśli np. tworzymy wiadomość e-mail, możemy mieć jednocześnie podgląd na otwarte okienko radia, by na bieżąco zmieniać stacje radiowe.

Honor 9 Lite oferuje tryb nocny z funkcją ochrony wzroku. Jak to wygląda w praktyce? Po wybraniu tego trybu wyświetlacz zmienia barwy na cieplejsze, redukując światło niebieskie. Wzrasta nasycenie barwy żółtej, a chociaż jest to prawie niezauważalne w przypadku np. tworzenia notatek, to jednak należy pamiętać, że przy przeglądaniu filmów czy zdjęć kolory wydadzą nam się nienaturalne.

Funkcja ta jest opcjonalna, teoretycznie można jej zatem nie włączać. Sądzę jednak, że osoba dbająca o swoje zdrowie zdecyduje się na nią podczas obsługi smartfonu nocą.
Autor: Joanna Chlund
Komentarz CHIP-a
Niebieski wariant kolorystyczny, który otrzymała na testy Pani Joanna został pokryty lustrzaną powłoką w technologii PPVD (Patterned Physical Vapor Deposition), dzięki czemu w tylnym panelu Honora 9 Lite można przeglądać się niemal tak dobrze, jak w rzeczywistym lusterku. Tryb nocny nie tylko chroni wzrok użytkownika, ale przede wszystkim pomaga zasnąć – niebieskie podświetlenie hamuje wydzielanie melatoniny, co dla mózgu jest sygnałem rozpoczęcia dnia i zwiększeniem aktywności mózgowej. Zmiana na barwę żółtą nie zakłóca prawidłowego cyklu aktywności. | Sylwia Zimowska