Intel Coffee Lake S z 8 rdzeniami

W na stronach internetowych Intela, dostrzeżono trzy dokumenty, które wspominają nieznany z nazwy CPU należący do rodziny Coffee Lake-S. Ma w nim być osiem rdzeni CPU oraz iGPU. Gdyby nie integra właśnie, można by uznać iż chodzi o model skierowany do platformy HEDT (High End Desktop, czyli takich jak np. redakcyjny Core i7-7800X). A ponieważ wiadomo, że układy tego segmentu nie posiadają zintegrowanego GPU można być pewnym, że mamy do czynienia z modelem konsumenckim.

Widać, że Intel nagle błyskawicznie zaczął mnożyć rdzenie w CPU. A przez całe lata wystarczały cztery… (fot. TechPowerUp)

„Coffee Lake S 8+2 DDR4 UDIMM Reference Validation Platform Technical Documentation Kit”, „Coffee Lake S6+2 S8+2 Processor Line Ballout, Signal, and Mechanical Package” oraz „Coffee Lake S 8+2 Processor Power Integrity Model” tu tytuły dokumentów odnoszących się do 8-rdzeniowego CoffeeLake’a. Zawarta w tytułach ósemka to liczba rdzeni, a dwójka, tradycyjnie dla oznaczeń Intela, kanały kontrolerów pamięci RAM.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.