Inteligentnych okularów Intela nie będzie

W lutym 2018 r. Intel pochwalił się koncepcją inteligentnych okularów. Po zaledwie dwóch miesiącach okazuje się, że projekt został odłożony na czas nieokreślony.

Jak napisał Intel w oświadczeniu, nie wszystkie projekty, nad którymi pracuje, przekształcają się w produkty rynkowe: Projekt „Vaunt” jest doskonałym przykładem inteligentnych okularów stworzonych z myślą o konsumentach. W przyszłości planujemy przyjęcie ścisłej dyscypliny w pracy przy nowych wynalazkach i eksploracji nowych technologii, co będzie od nas z pewnością niejednokrotnie wymagało trudnych wyborów uwarunkowanych dynamiką rynkową, która nie zawsze wiąże się z szerokimi inwestycja.

Czytając więc między wierszami można dojść do wniosku, że firma źle oszacowała koszt projektu. Brak chyba było też pomysłu, na komercyjne wykorzystanie okularów. Vaunt miały mieć tę zaletę, że wyglądać miały jak zwykłe okulary, choć w trochę zachowawczych oprawkach. Ich celem miało być dyskretne wyświetlanie powiadomień. To nie pierwsza próba Intela wejścia na rynek produktów ubieralnych. Żadna jednak nie skończyła się powodzeniem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.