Kirin 980 już niedługo?

Nowy, flagowy model procesora HiSilicon jest już blisko. Jak podaje chiński serwis IT Home, Kirin 980 ma trafić do produkcji jeszcze w drugim kwartale 2018 roku. Ma on być wytwarzany w procesie technologicznym 7 nm, co może skutkować obniżonymi temperaturami pracy. Byłby to pierwszy SoC dla smartfonów, wytworzony w 7-nanometrowej litografii. O samym SoC Kirin 980 na tę chwilę niewiele wiadomo. Prawdopodobnie dostanie on lepszy układ graficzny niż model 970, spodziewać się też należy poprawionego bloku NPU (Neural Processing Unit) odpowiadającego za elementy uczenia maszynowego. Sama jednostka zapewne będzie 8-rdzeniowym procesorem korzystającym ze rdzeni Cortex A75, ale kto, wie czym zaskoczy nas chiński gigant?

Procesory HiSilicon, marki należącej do Huawei, wprawdzie zwykle znajdują się tuż za flagowymi modelami Qualcommu i Samsunga, ale często też znajdują się w telefonach nieco tańszych, a różnica w wydajności względem najsilniejszych SoC na rynku najczęściej widoczna jest w benchmarkach, a i tam nie jest wielka. Nowy Kirin 980 prawdopodobnie trafi do modelu Mate 20 oraz przyszłorocznych smartfonów z serii P.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.