Majsterkowicz wydrukował działającą kostkę z Super Mario Bros

Johnathan Whalen zbudował przedmiot inspirowany popularną platformówką. Prawie wszystkie jego elementy zostały przygotowane w drukarce 3D.

W kostce zamontowany jest silnik krokowy i czujnik wykrywający dotknięcie przedmiotu. Gdy uderzymy w dół kostki ze środka wypadają monety, tak jak ma to miejsce w klasycznej grze „Super Mario Bros”. Po bokach Jonathan Whalen umieścił znaki zapytania, które od razu przywodzą na myśl popularną platformówkę na konsole Nintendo.

Kostkę można zamówić za 180 złotych, albo wykonać własnoręcznie. Część wyrzucająca monetę jest przytrzymywana przez gumkę-recepturkę. Po wydrukowaniu wszystkich elementów, trzeba je złożyć i zamontować wspomniany silnik krokowy, czujnik i Arduino Nano. Na stronie Johnathana można znaleźć kod źródłowy, który pozwoli uruchomić mechanizm. Są tam też dostępne pliki w formacie .stl z elementami do wydrukowania w 3D. W tym również moneta z wizerunkiem Mario, którą można umieścić zamiast prawdziwego bilonu w pudełku. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.