Następny Call of Duty bez kampanii single player

O sprawie poinformowały najpierw serwisy Kotaku i Polygon. Wkrótce później potwierdził to także Eurogamer. Według wstępnych informacji „Call of Duty: Black Ops 4” nie będzie posiadało trybu single player. Odpowiedzialne za grę studio Treyarch porzuciło prace nad tym modelem rozgrywki. Co więc dostaniemy w zamian?

Prawdopodobnie skuszone popularnością gier typu „Battle Royale” („Fortnite”, „PUBG”) Activision nakazało developerom napisanie tytułu o podobnym charakterze. Prawdopodobnie pojawi się także popularny tryb z zombie.

Taka decyzja może dziwić, zwłaszcza, że to właśnie kampanie dla pojedynczego gracza były wizytówką serii. O ile w trybach sieciowych od dłuższego już czasu „Call of Duty” ustępowało swojemu największemu rywalowi, czyli serii „Battlefield”, o tyle właśnie rozgrywka w kampanii była tym elementem, który wielu przekonywał do zakupienia kolejnego „CoD”. Przykładem może być chociażby ostatnia część, „Call of Duty: World War 2”, która wprawdzie nie zachwyca trybem multi, ale ma całkiem przyjemną kampanię fabularną.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.