Następny Call of Duty bez kampanii single player

O sprawie poinformowały najpierw serwisy Kotaku i Polygon. Wkrótce później potwierdził to także Eurogamer. Według wstępnych informacji „Call of Duty: Black Ops 4” nie będzie posiadało trybu single player. Odpowiedzialne za grę studio Treyarch porzuciło prace nad tym modelem rozgrywki. Co więc dostaniemy w zamian?

Prawdopodobnie skuszone popularnością gier typu „Battle Royale” („Fortnite”, „PUBG”) Activision nakazało developerom napisanie tytułu o podobnym charakterze. Prawdopodobnie pojawi się także popularny tryb z zombie.

Taka decyzja może dziwić, zwłaszcza, że to właśnie kampanie dla pojedynczego gracza były wizytówką serii. O ile w trybach sieciowych od dłuższego już czasu „Call of Duty” ustępowało swojemu największemu rywalowi, czyli serii „Battlefield”, o tyle właśnie rozgrywka w kampanii była tym elementem, który wielu przekonywał do zakupienia kolejnego „CoD”. Przykładem może być chociażby ostatnia część, „Call of Duty: World War 2”, która wprawdzie nie zachwyca trybem multi, ale ma całkiem przyjemną kampanię fabularną.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.