NEWS: polska prokuratura uderza w dwie kryptowalutowe firmy

Prokuratura Krajowa przejęła miliard 270 milionów złotych z rachunków dwóch zarejestrowanych w Polsce firm. To konta utworzone w małym, lokalnym banku z województwa łódzkiego. Spółki zajmowały się międzynarodowymi transakcjami z użyciem wirtualnych walut. Służby podejrzewają je o udział w praniu brudnych pieniędzy i oszustwach. W wątkach śledztwa pojawiają się też handel narkotykami i prostytucja. Z prokuraturą współpracuje Komenda Główna Policji oraz Europol i Interpol.

– Sprawa jest w dosyć wstępnej fazie rozwoju, ale też z bardzo szerokimi perspektywami, dlatego zapadła decyzja, aby z uwagi na jej charakter, zaangażować najlepszych fachowców z Centralnego Biura Śledczego Policji. W tej grupie są specjaliści zajmujący się obiegiem kryptowalut i cyberprzestępczością – podkreśla komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Spółki, którymi zajęli się śledczy, prawdopodobnie są powiązane z giełdą kryptowalutową Bitfinex.

Piszemy więcej >>

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.