Nokia X pojawi się 27 kwietnia

Nowa Nokia. Kiedyś taki zwrot wywoływał ciarki u fanów mobilnych technologii. Dziś Nokia produkuje po prostu smartfony udane, ale jednak jedne z wielu. Nowy model, nazwany po prostu Nokia X, będzie wyposażony w procesor Qualcommu określany jako „ze średniej półki”. Ten termin jednak, wraz z rosnącymi cenami flagowców, poszerzył się dość wyraźnie. Dziś procesorem ze średniej półki może być zarówno układ Snapdragon 625, jak i znacznie bardziej wydajny Snapdragon 660.

Plakat, ale cyfrowy – coraz częstsza metoda informowania o wydarzeniach (fot. ithome)

Nokia X będzie modelem o ekranie w proporcjach 18:9 (2:1), a według części przecieków wewnątrz znajdzie się aż 6 GB pamięci RAM. W Chinach pojawiły się dość efektowne „cyfrowe plakaty” informujące o premierze nowego smartfonu.

Jaka będzie Nokia X? Nie mamy pewności – to nadal dość tajemniczy telefon. Ma być jednak modelem skierowanym do średniej półki (fot. ithome)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.