Nowe dyski SSD Kingston UV500

Dyski SSD Kingstona cieszą się całkiem dobrą opinią. W naszej platformie testowej także korzystamy z nośnika tego producenta. Nowa seria to wprawdzie nie produkty skierowane do najbardziej wymagających, ale warto poświęcić im nieco uwagi. Korzystają one z kontrolera Marvell 88SS1074 i pamięci typu NAND 3D TLC. W ramach serii UV500 nie znajdziemy dysków korzystających z interfejsu PCIe, ponieważ wszystkie wykorzystują SATA III.

Wiele będzie zależało od ceny, ale Kingston przyzwyczaił nas już do rozsądnego wyceniania swoich nośników (fot. Kingston)

Do wyboru będą trzy interfejsy: 2,5″ SATA III, M.2 oraz mSATA. Obecność tego ostatniego może być nieco zaskakująca, ponieważ jest on już bardzo rzadko stosowany. Dyski UV500 będą dostępne w wersjach 120 GB, 240 GB, 480 GB, 960 GB oraz 1920 GB. Ta ostatnia nie będzie oferowana w formie nośnika M.2. Podobnie jak i inne dyski Kingstona, także i UV500 będą objęte 5-letnią gwarancją producenta.

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.