OneNote nie będzie częścią Office’a 2019

To dosyć niespodziewany ruch ze strony Microsoftu. Software’owy gigant rezygnuje z umieszczania OneNote’a w pakiecie Office. Zaawansowany notatnik, pozwalający na tworzenie, edytowanie i udostępnianie notatek, także tych graficznych, był elementem pakietu biurowego Microsoftu od 2003 roku.
OneNote nie będzie częścią Office’a 2019

Przyczyna takiego ruchu jest prawdopodobnie wewnętrzna. Microsoft, wraz z premierą Windows 10, jako główną formę OneNote’a promował aplikację będącą częścią systemu w ramach aplikacji Windows Universal Apps dostępnych w Microsoft Store. Tym samym notatnik będący częścią pakietu Office zszedł niejako na boczne tory. Zwieńczeniem tego jest dzisiejsza informacja o wycofaniu go z zestawu programów biurowych.

https://youtu.be/_bKiatpaacg

Tym samym OneNote 2016 jest ostatnią, funkcjonującą jako samodzielna aplikacja, wersją tego programu. Microsoft będzie zapewniał jej wsparcie do 2020 roku, a w przypadku wydłużonego wsparcia technicznego, do 2025 roku.

Ponieważ między wersją z pakietu Office 2016, a tą z Microsoft Store istnieją pewne różnice w funkcjonalności, te będą w pewnym stopniu wyrównywane. Do wersji OneNote Windows 10 zostaną wprowadzone nowe możliwości np. wyszukiwanie po tagach. Zmiany mają zostać wprowadzone latem tego roku. Premiera Office 2019 zapewne jesienią. | CHIP

Więcej:aplikacje