Sprzedaż iPhone’ów będzie niższa niż oczekiwano?

Analityczka firmy Morgan Stanley, Katy Huberty, przewiduje, że sprzedaż iPhone’ów w drugim kwartale tego roku będzie niższa od spodziewanej aż o 6 mln urządzeń i wyniesie 34, a nie 40,5 mln sztuk. Byłoby to też znacząco mniej, niż 41 mln telefonów sprzedane przez firmę w tym samym okresie w zeszłym roku.

Huberty opiera swoje przewidywania między innymi na obserwacji rynku, wywiadach z sieciami sprzedaży oraz firmami dostarczającymi komponenty do produkcji smartfonów Apple. Jedną z poszlak jest fakt, że produkująca procesory do iPhone’a firma TSMC zapowiedziała, że jej wzrost będzie niższy, niż przewidywała, czego przyczyną mogłyby być mniejsze zamówienia Apple, wywołane gorszą sprzedażą telefonów.

Jako główne przyczyny niższej sprzedaży analityczka Morgan Stanley podaje spadający popyt w Chinach oraz zdecydowanie mniejszą liczbę chętnych na iPhone’a X, co miałoby się wiązać z jego bezprecedensowo wysoką ceną. | CHIP

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.