Bank robotów

Jak donosi serwis Business Insider, w Szanghaju uruchomiony został oddział China Construction Bank, w którym praktycznie całą pracę wykonują roboty. Jedyni ludzie zatrudnieni są do ochrony placówki. Świeżo przyjęty robot, Xiao Lang nigdy nie spóźnia się do pracy, zawsze jest zadowolony, uprzejmy, i nie robi sobie żadnych przerw. Xiao Lang oznacza: Mały Smok.

Xiao Lang w pracy, czyli Mały Smok, pracownik China Construction Bank, w oddziale na Jiujiang Road w Szanghaju

Praca robotów cały czas jest nadzorowana przez kamery bezpieczeństwa. Jeśli coś  idzie nie tak (np. trafi się awanturujący klient bez krawata), interweniują ochroniarze – jedyni ludzie pracujący na miejscu. Oczywiście Xiao Lang zajmuje się najprostszymi sprawami: udziela odpowiedzi na podstawowe pytania, obsługuje karty bankomatowe, przyjmuje zlecenia. Klienci, którzy chcą załatwić bardziej skomplikowane kwestie finansowe, mogą porozmawiać z pracownikiem banku. Ale nie na żywo, lecz za pomocą okularów VR.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.