Cambridge Analytica bankrutuje

Cambridge Analytica, firma, która stanowiła trzon głośnego skandalu związanego z niewłaściwym wykorzystaniem danych użytkowników Facebooka m.in. w kampaniach politycznych, oficjalnie ogłosiła bankructwo. Afera, która doprowadziła m.in. Marka Zuckerberga, szefa Facebooka do przesłuchania przez obiema izbami Kongresu USA, zakończyła się dla firmy Cambridge Analytica fatalnie. Wszystkie trzy amerykańskie biura firmy, jak również centrala w Londynie zostały dziś natychmiastowo zamknięte.

Bankructwo okazało się jedyną drogą dla Cambridge Analytica i macierzystej spółki SCL Elections Ltd. Firma straciła klientów, którzy wycofali się ze współpracy po nagłośnieniu afery z wykorzystaniem danych użytkowników Facebooka, do tego doszły rosnące koszty prawne. To ostateczny koniec firmy, która obsługiwała kampanię prezydencką Donalda Trumpa.

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.