Czy Facebook będzie mieć własną kryptowalutę?

Na koncie FB Davida Marcusa, odpowiedzialnego do tej pory za rozwój Messengera pojawił się znamienny wpis:

Po prawie czterech niezwykle satysfakcjonujących latach zajmowania się Messengerem, zdecydowałem, że nadszedł czas na nowe wyzwanie. Tworzę małą grupę, aby sprawdzić, jak najlepiej wykorzystać Blockchain na potrzeby Facebooka.

Nie przypadkowo to właśnie David Marcus ma przewodzić zespołowi zajmującemu się kryptowalutami. Jest nie tylko doświadczonym managerem, zasiada także w zarządzie Coinbase, czyli najpopularniejszej giełdy wymiany kryptowalut. W rozmowie z serwisem Business Insider były pracownik Facebooka sugeruje, że FB może pracować nad własną kryptowalutą, z której korzystaliby użytkownicy serwisu. Własna waluta FB mogłaby być także używana przez deweloperów i firmy współpracujące z FB. Być może znalazłoby się dla niej zastosowanie w tych krajach, w których system bankowy jest jeszcze w powijakach. Sam Facebook jeszcze nie precyzuje jeszcze swoich planów.

David Marcus (Fot. Facebook Newsroom)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.