Ile masz lat? Bo Pac-Man ma 38

Pac-Man urodził się 22 maja 1980 roku. Gra stworzona przez japońską firmę Namco, a konkretnie  przez Toru Iwataniego, zaczynała na automatach zręcznościowych, które stały w klubach. Potem trafiła na urządzenia m.in. Atari, Commodore, NES, Gameboy i PC. Dziś w wielu odmianach funkcjonuje na komputerach i w telefonach. Żółty bohater wędrujący przez kolejne poziomy po labiryncie musi radzić sobie z duchami o imionach: Blinky, Inky, Pinky oraz Clyde. Rekord świata w Pac-Manie został ustanowiony w 1999 roku przez Billy’ego Mitchella. Co ciekawe, jest nie do pobicia, bo to maksymalna zdobycz. Mitchel uzyskał 3333360 punktów, przechodząc 255 poziomów – na 256 gra urywa się z powodu błędu programistycznego. Kolejnych lat w zdrowiu, Pac-Manie!

Google Doodle z 2010 roku z Pac-Manem jako grą – powinno wyświetlić się wam po wpisaniu hasła „pacman” w wyszukiwarce (graf. CHIP)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.