instagram

Instagram poinformuje cię, ile czasu marnujesz na „food porn” i selfie

Instagram jest kolejną usługą, która zwraca uwagę na ten problem. Urządzenia elektroniczne i aplikacje uzależniają nas od siebie. Prawdopodobnie producenci zdali sobie sprawę, że podobny stan niekoniecznie będzie im sprzyjał.

Kevin Systrom, szef Instagrama, poinformował o zmianie, która ma uświadamiać użytkownikom jak wiele cennego czasu marnują. Nowa funkcja, „Usage Insight”, będzie mówiła użytkownikom, jak długo już przeglądają kwadratowe zdjęcia posiłków, selfie, celebrytów, fotografie psów i kotów. Sugestia oderwania się od aplikacji będzie zatem raczej subtelna.

Podobnie zresztą jest w przypadku YouTube’a, który, jak pisaliśmy, także wprowadza funkcję o zbliżonym celu. W aplikacji można ustawić na określony czas powiadomienie, które przypomni użytkownikowi np. o tym, że ogląda filmy już od godziny. Funkcje analizujące aktywność internautów w urządzeniach mobilnych i zachęcające do oderwania się od smartfonu trafią też do przyszłej wersji Androida. Stworzenie rozwiązań, które spowodują, że ludzie, zamiast spędzać czas z telefonami, poświęcą więcej uwagi przyjaciołom i rodzinie, Google zapowiadziało ostatnio na konferencji programistycznej I/O. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.