Kontrowersyjna zmiana w regulaminie Allegro

W nowym regulaminie Allegro pojawił się następujący zapis:

Allegro.pl zastrzega sobie prawo do filtrowania i zatrzymywania wiadomości wysyłanych przez użytkowników w ramach narzędzi udostępnionych w Allegro, w szczególności jeśli mają charakter spamu, zawierają treści naruszające niniejszy regulamin lub w inny sposób zagrażający bezpieczeństwu użytkowników

Allegro umożliwia swoim klientom korzystanie z wewnętrznego klienta pocztowego, jak zresztą wiele innych firm. Serwis daje sobie teraz prawo do infiltrowania korespondencji między klientem a sklepem, która jak każda inna objęta jest tajemnicą korespondencji. Oczywiście, regulamin Allegro jest jawny dla każdego i wymaga zaakceptowania, ale to nie znaczy, że może być sprzeczny z obowiązującym prawem. Allegro zasłania się bezpieczeństwem użytkowników, tymczasem powszechnie wiadomo, że bywa, iż nabywca i kupujący czasami dogadują się poza serwisem transakcyjnym. Czy monitorowanie treści wysyłanych przez użytkowników nie jest próbą ukrócenia tego procederu?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.