Microsoft Edge znowu najbardziej energooszczędną przeglądarką

Fot. Microsoft
Koncern z Redmond ponowił test sprzed roku. Na identycznych laptopach włączono film wykorzystując do tego przeglądarki Firefox, Edge i Chrome. Przeglądarka Microsoftu okazała się znowu najlepsza, co więcej pobiła swój rekord sprzed roku o prawie 2 godziny.

W porównaniu do zeszłego roku Firefox osiągnął podobny wynik, 7 godzin i 4 minuty. Co ciekawe, przeglądarka Chrome osiągnęła identyczny rezultat jak Microsoft Edge przed rokiem, czyli 12 godzin i 30 minut. Edge uzyskał najlepszy rezultat, bo aż 14 godzin i 20 minut. Pomiar możecie obejrzeć na nagraniu poniżej:

Oczywiście, w teście zostały wzięte pod uwagę jedynie najpopularniejsze przeglądarki. Wiele osób wskazuje, że zabrakło m.in. Opery. Jednak wyniki i tak są ciekawe. Pomiar został przeprowadzony na urządzeniach z systemem operacyjnym Windows 10 z zainstalowaną aktualizacją 18.03

Co prawda jest to tylko jeden parametr, jednak bardzo istotny dla użytkowników urządzen mobilnych. Przeglądarka internetowa to jedna z najczęściej wykorzystywanych w dzisiejszych czasach aplikacji. Jej wydajność wpływa zatem na to ile czasu sprzęt z jakiego korzystamy wytrzyma bez ładowania. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.