Nie będzie aplikacji Steam Link w App Store

Valve uruchomiło właśnie testy aplikacji Steam Link, która umożliwia streaming gier na urządzeniach mobilnych. Aplikacja działać miała na wszystkich systemach, w tym na iOS-ie. Jednak Apple w ostatnim momencie wycofało Steam Link ze swojego sklepu.

Oficjalna wersja Apple jest taka, że Steam Link łamie ustalenia obowiązujące w sklepie Apple’a. Jakie? Szczegółów brak. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to zapewne chodzi o pieniądze. Być może Apple zamierza samo uruchomić własny streaming gier? A być może problem w tym, że Apple pobiera 30 proc. prowizji od wszystkich zakupów dokonywanych za pomocą jego aplikacji. Tymczasem Steam Link na iOS-a nie umożliwiał ani kupowania gier, ani dodatków. A samo Valve przyznało jedynie, że usunięcie aplikacji ze sklepu jest wynikiem konfliktu biznesowego. Po co wpuszczać do własnego sklepu aplikację, na której w żaden sposób nie da się zarobić. Analitycy  rynku uważają, że prowizja jest jednym z głównych źródeł dochodów firmy z Cupertino. Valve jest o tyle zaskoczone decyzją podjętą przez Apple, że firma przygotowała aplikację zgodnie z wymaganiami App Store.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.