nintendo labo

Wynalazca użył Nintendo Labo jako kontrolera do wózka inwalidzkiego

Fot. Nintendo
Japoński wynalazca Kentaro Yoshifuji wykorzystał części z konsolowego zestawu z myślą o 13-letnim chłopcu, który jeździ na wózku elektrycznym. Teraz niepełnosprawny może sterować wózkiem niemal tak, jakby prowadził motocykl lub grał w wyścigówkę.

Współczesne elektryczne wózki inwalidzkie mają najczęściej dżojstik, który pełni rolę kontrolera. Kentaro Yoshifuji chciał poprawić wygodę kierowania wózkiem, ale też dodać odrobinę rozrywki. Wykorzystał zestaw Nintendo Labo Variety Kit, którego jednym z elementów jest kartonowa kierownica przypominająca tę znaną z motocykli. Przebudowując lekko układ sterowniczy i stosując Joy Cony z Nintendo Switch, wynalazcy udało się niewielkim kosztem stworzyć rozwiązanie, które przekazał 13-letniemu niepełnosprawnemu chłopcu.

Nintendo Labo jest kolekcją kartonowych akcesoriów do konsoli Nintendo Switch. Dodatki pozwalają przekształcać urządzenie. W sprzedaży są dwa zestawy: Variety Kit, który pozwala skonstruować pianino, dom, wędkę, zdalnie sterowane auto i kierownicę motocykla – oraz Robot Kit, przypominający nakładaną na ciało zbroję, która umożliwia sterowanie wirtualną postacią. Jak widać, tych rozrywkowych urządzeń da się także użyć w bardzo pożytecznym i praktycznym celu. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.