Powstaje „S.T.A.L.K.E.R 2”

Ukraińskie Studio GSC Game World za pośrednictwem swojego Twittera poinformowało o pracach nad kontynuacją serii „S.T.A.L.K.E.R”. Gra jest najprawdopodobniej w bardzo wczesnej fazie rozwoju, ponieważ premiera została zapowiedziana dopiero na 2021 rok. Nie znane są też platformy, choć obstawialibyśmy, że komputery PC są najbardziej pewnym wyborem. Ujawnienie tego faktu przed targami E3 może sugerować, że studio zdradzi więcej szczegółów na temat produkcji w Los Angeles.

Pierwsza część serii „S.T.A.L.K.E.R: Cień Czarnobyla” została wydana w 2007 roku. Strzelanka z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyróżniała się nieliniową fabułą – grę można było ukończyć na siedem różnych sposobów. Świat przedstawiony nawiązywał do słynnej powieści braci Strugackich – „Pikniku na skraju drogi” oraz filmu „Stalker” Andrieja Tarkowskiego. Pozycja została bardzo ciepło przyjęta przez graczy (82/100 w serwisie Metacrictic).

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.