arctis 5

TEST: SteelSeries Arctis Pro + GameDAC – słuchawki dla graczy i audiofilów

Do tej pory między słuchawkami do gier a słuchawkami do odtwarzania muzyki ziała ogromna przepaść. Headset premium mógł świetnie brzmieć w "Battlefieldzie", a jednocześnie nie nadawał się do słuchania muzyki klasycznej. Trudno bowiem sprawić, by jedno urządzenia świetnie odtwarzało zarówno cyfrowy dźwięk przestrzenny i niskie tony tak istotne dla graczy i wyrazisty wokal czy średnie tony, które są ważne podczas słuchania muzyki. Słuchawki duńskiego producenta są pierwszym zestawem, któremu się to udało.

Mikrofon

Na wyposażeniu słuchawek nie mogło zabraknąć dwukierunkowego mikrofonu ClearCast z funkcją redukcji szumu z otoczenia. Mikrofon zbiera dźwięk na jednym z dziesięciu dostępnych poziomów głośności. W przeciwieństwie do Arctis 5, które mocno zniekształcały głos użytkownika sprawiając, że brzmiał on bardzo nosowo, tutaj takie wrażenie nie występuje.

arctis pro

Jakość jest o wiele bardziej satysfakcjonująca niż tak naprawdę wymaga tego komunikacja w grach wieloosobowych. Po zmianie headsetu moi znajomi, z którymi niemal codziennie rozmawiam na Discordzie, od razu zapytali mnie co zrobiłam z mikrofonem, ponieważ brzmię „bliżej” i wyraźniej. Myślę, że nawet streamerzy będą zadowoleni z jakości tego mikrofonu.

arctis pro

W oprogramowaniu SteelSeries Engine znalazłam także ciekawą funkcję „Mic Sidetone”, która pozwoliła mi słyszeć swój własny głos bez jakichkolwiek opóźnień. Nie wszystkim może się to spodobać, ale moim zdaniem bardzo pomaga to w prowadzeniu rozmowy, gdyż wtedy doskonale wiem, jak słyszą mnie pozostali i czy np. nie denerwuję ich odgłosami pisania na klawiaturze.

Podsumowanie

SteelSeries Arctis Pro to rewelacyjny headset dla graczy, który mogę po raz pierwszy szczerze polecić także tym osobom, które uwielbiają słuchać muzyki czy oglądać filmy z dźwiękiem przestrzennym. Przetwornik GameDAC nie tylko zapewnia jakość dźwięku wyższą niż jakiekolwiek słuchawki gamingowe, ale też pozwala na wygodne zarządzanie parametrami audio bez konieczności wchodzenia w ustawienia programowe. Do tego otrzymujemy też bardzo dobrej jakości mikrofon oraz komplet okablowania do konsol PS4 czy urządzeń mobilnych. Jeśli tylko jesteście w stanie przeboleć wysoką (a i tak niższą niż typowo audiofilskich headsetów), a oczekujecie wygody i jakości klasy premium to Arctis Pro wydają się bardzo rozsądną propozycją.

W sprzedaży pojawiły się także dwie inne wersje tego modelu: bez przetwornika GameDAC za 799 zł oraz wariant bezprzewodowy za 1399 zł.

Specyfikacja sprzętowa
PrzetwornikiNeodymowe 40 mm
Pasmo przenoszenia10-40000 Hz
Czułość słuchawek102 dBSPL
Impedancja32 Ohm
PodświetlenieRGB
Pasmo przenoszenia mikrofonu100Hz – 10000Hz
Czułość mikrofonu-38 db
Redukcja hałasu z otoczeniaTak
Impedancja mikrofonu2200 Ohm
Długość kabla1,5 m
KompatybilnośćPC, PS4, smartfony, tablety
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.