Użytkownicy iOS-a mogą wysyłać wideo na Imgur

Na razie udźwiękowione gify na Imgur mogą wrzucać jedynie użytkownicy iOS-a, ale nowe funkcje pojawią się wkrótce także i na innych urządzeniach. Serwis internetowy odwiedzany jest przez 250 milionów osób miesięcznie. Samoodtwarzające się reklamy, wzorem Facebooka, z pewnością zwiększą przychody firmy. Na Imgur pojawi się niedługo również możliwość edytowania klipów.
Użytkownicy iOS-a mogą wysyłać wideo na Imgur

Let’s celebrate my cake day with gifs with sound.

Stronę założył w 2009 roku Alan Shaaf, a Imgur szybko zyskał dużą popularność. Głównie za sprawą użytkowników Reddita. Początkowo koszty związane z utrzymaniem serwerów pokrywano z dotacji. Później w serwisie pojawiły się reklamy i konta premium, z których jednak w 2015 roku serwis zrezygnował, umożliwiając wszystkim użytkownikom bezpłatne korzystanie ze wszystkich funkcji serwisu.

Imgur raczej nie zagrozi YouTube’owi i Facebookowi. Serwis ceniony jest za krótką formę, miejsce, gdzie można znaleźć zabawne memy i krótkie, zapętlone filmy. Z tego powodu dźwięk w klipach jest domyślnie wyciszony i można go włączyć za pomocą jednego kliknięcia pod filmem. | CHIP

Więcej:imgurportale