Valve usunęło ze Steama grę Active Shooter

Fot. Revived Games
Organizacja charytatywna Infer Trust zgłosiła Valve nadużycie wobec producenta gry "Active Shooter", czyli symulatora szkolnej strzelaniny. Gra została już usunięta z serwisu, podobnie jak konto jej producenta, firmy Revived Games. Tytuł miał ukazać się 6 czerwca i kosztować 10 dolarów (około 37 złotych) na Steamie.

W sprawie gry wypowiadali się rodzice zastrzelonych dzieci przez seryjnych morderców, m.in. w lutowej masakrze w szkole średniej w Parkland, w której zginęło 17 dzieci. Rodzice nie kryli oburzenia, że ktoś na ich tragedii próbuje się dorobić. Poparło ich około 25 tysięcy ludzi podpisanych pod petycją skierowaną do firmy Valve, właściciela serwisu Steam.

Gra wyglądała na typową amatorską sklejkę stworzoną z gotowych assetów w celu wywołania zamieszania. Na stronie produkcji można było przeczytać oświadczenie, w którym firma Revived Games apelowała, aby gracze nie traktowali jej poważnie. Zachęca też osoby, które mają ochotę kogoś skrzywdzić w prawdziwym świecie do udania się do psychiatry, albo poinformowania o tym policji.

Po fali krytyki jaka wylała się na twórców, postanowili wydać grę bez możliwości wcielania się w seryjnego mordercę. Te zabiegi jednak nie pomogły i zarówno konto Revived Games jak i gra „Active Shooter”, zostały usunięte z platformy Steam. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.