Dane 120 milionów użytkowników Facebooka upublicznione

Fot. inti-de-ceukalaire

Haker Inti De Ceukalaire znalazł lukę aplikacjach autorstwa nametests.com i opisał ją na swoim blogu w serwisie Medium. Popularne testy na Facebooku umożliwiały pobranie danych w podobny sposób jak to miało miejsce w przypadku Cambridge Analytica. Jedna wizyta na stronie internetowej stworzonej przez hakera pozwalała pobrać prywatne informacje z profilu ofiary opublikowane w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Facebook już naprawił lukę w zabezpieczeniach i wpłacił 8 tysięcy dolarów (około 30 tysięcy złotych) na konto Freedom of the Press Foundation. Pomimo zapewnień Facebooka, że zajął się kwestiami związanymi z ochroną danych osobowych, wciąż w serwisie można natknąć się na niebezpieczne aplikacje, które zbierają dane o swoich użytkownikach.

Na poniższym nagraniu widzimy w jaki sposób Ceukalaire pobiera dane za pomocą specjalnie przygotowanej w tym celu strony internetowej:

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.