Facebook przekazywał dane swoich użytkowników m.in. Apple’owi i Samsungowi

Fot. Variety

Kolejne doniesienie o udostępnianiu danych facebookowiczów dotyczy tym razem 60 producentów urządzeń. Osobiste informacje użytkowników portalu miały trafić m.in. do Apple’a, Samsunga, Amazonu i Microsoftu. Według dziennika The New York Times, firmy otrzymały dostęp do danych bez zgody ich właścicieli. Dodatkowo, proceder był kontynuowany także po zapewnieniach Marka Zuckerberga przed amerykańskim Kongresem, że informacje na temat znajomych użytkowników portalu nie będą przekazywane. Facebook przyznaje, że firma podpisała umowy o wymianie danych z około 60 firmami. W tym gronie mają być jeszcze np. BlackBerry i HTC. Ale wiceprezes serwisu ds. współpracy produktowej zapewnia, że nic nie wie o ewentualnych nielegalnych działaniach lub nadużyciach:

Partnerzy podpisali umowy, które zapobiegały wykorzystywaniu danych użytkowników do celów innych niż „odtwarzanie doświadczeń podobnych do Facebooka”. Wbrew twierdzeniom The New York Timesa, informacje o znajomych, takie jak zdjęcia, były dostępne na urządzeniach tylko wtedy, gdy ludzie podjęli decyzję o dzieleniu się informacjami z tymi znajomymi – tłumaczy na blogu Ime Archibong.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.