Microsoft mógłby płacić więcej

Co roku firma z Redmond prowadzi badania sprawdzające, czy pracownicy zadowoleni są m.in. z wysokości zarobków. Okazuje się, że nie. Od trzech lat coraz mniej osób twierdzi, że zarabia równie dobrze, a nawet lepiej niż w konkurencyjnych firmach. W porównaniu rok do roku tylko niecałych 70 proc. ankietowanych było zadowolonych z wynagrodzenia.
Nie znaczy to jednak, że w Microsofcie pracuje się źle. 94 proc. badanych czuje się w firmie dobrze i traktowanych jest z szacunkiem. Prawie 90 proc. osób może polecić Microsoft jako pracodawcę.

Warto jednak wiedzieć, że owe niższe niż u konkurencji zarobki nie oznaczają zarobków małych. Gigant Redmond nie ujawnił jeszcze mediany wynagrodzenia pracowników za rok podatkowy 2018. Jednak średnia wysokość wynagrodzenia za rok 2017 wyniosła 144 tys. dol. Ta kwota daje Microsoftowi 19 miejsce na liście najlepiej płacących w USA firm. Na miejscu szóstym znajduje się Google, a oczko niżej Facebook.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.