facebook

Mrugnąłeś na zdjęciu? Facebook „wstawi” Ci oczy

Fot. Facebook

Naukowcy z laboratoriów Facebooka pochwalili się efektami prac nad technologią GAN (Generative Adversarial Network), która ma rozwiązać problem przypadkowo zamkniętych oczu na zdjęciach. Wykorzystuje ona algorytmy uczenia maszynowego, które najpierw analizują fotografie użytkownika, a następnie w miejsce zamkniętych powiek „domalowują” oczy w taki sposób, by pasowały one do całego ujęcia twarzy. O ile fotografowana postać nie ma okularów czy długich grzywek, system potrafi wiernie imitować rzeczywistość. Można powiedzieć, że jest to ewolucja narzędzia usuwającego efekt czerwonych oczu. Facebook na razie nie zdradził, kiedy i czy w ogóle wprowadzi tę funkcję do swojej aplikacji, ale jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej szczegółów technicznych na temat pracy tego algorytmu to znajdziecie publikację w tym miejscu.

Przykład działania algorytmu – od lewej: normalne zdjęcie, zdjęcie z zamkniętymi powiekami, oczy nałożone przez SI (fot. Facebook)
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.