Lei Jun

Prezes Xiaomi dostał godziwą premię

Lei Jun, współzałożyciel Xiaomi i obecny prezes firmy, dostał 1,5 mld dolarów, czyli ok. 5,5 mld jednorazowego bonusu. Informację tę opublikował dziennik Wall Street Journal, powołując się na komunikat spółki. Xiaomi 9 lipca zadebiutuje na giełdzie w Hong Kongu. I to z tej okazji Lei Jun otrzymał pakiet akcji, którego wartość jest szacowana już teraz na 1,5 mld. dol. Po debiucie bonus w postaci akcji może mieć jeszcze wyższą wartość.  Obecna wartość majątku Lei Juna wynosi 7 mld. dolarów. Po wejściu na giełdę prezes Xiaomi może wzbogacić się jeszcze bardziej.

Reklama

Xiaomi jest błyskawicznie rozwijającą się firmą. Lei Jun założył ją raptem osiem lat temu, w 2010 roku. Tymczasem dziś Xiaomi jest w ścisłej czołówce, depcząc po piętach Samsungowi, Apple i Huawei. Sprzedaż urządzeń Xiaomi w pierwszym kwartale 2018 była aż o 124 procent większa niż rok wcześniej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.