steam

Valve przestanie usuwać kontrowersyjne gry ze Steama

Fot. Valve

Informacja pojawiła się tydzień po usunięciu ze Steama gry – symulatora szkolnej strzelaniny. Teraz jednak Erik Johnson, dyrektor wykonawczy Valve, powiedział: „Naszą rolą powinno być zapewnienie systemów i narzędzi, które umożliwią samodzielny wybór tak, który sprawi, że poczujesz się komfortowo.” I dodał: „Jeśli jesteś graczem, to nie Valve powinno decydować, co możesz kupić, a czego nie. A jeśli jesteś deweloperem, to my powinniśmy decydować o tym, co masz tworzyć”. Jednocześnie Valve zapewniło, że opracuje takie narzędzia, które pozwolą graczom „zignorować nasze algorytmy rekomendacji i ukryć gry zawierające takie treści, które gracza nie interesują”.

W efekcie na Steam Store będzie można znaleźć tytułu z pewnością dla wielu graczy kontrowersyjne. Przy czym nie oznacza to wcale, że Valve rezygnuje z kontroli tego, co znajdzie się na Steamie.  W dalszym ciągu usuwane będą gry takie jak wspomniana szkolna strzelanina, której twórcy m.in. manipulowali recenzjami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.