Dziennikarz TVN24 zatrzymany w Tajlandii za użycie drona

Fot. The Standard

Wojciech Bojanowski został zatrzymany przez tajską policję. Dziennikarz TVN24 pilotował bez zezwolenia drona w pobliżu lądującego śmigłowca nieopodal jaskini Tham Luang, w której trwała akcja ratowania nastoletniej drużyny piłkarskiej i ich trenera. Polska stacja telewizyjna straciła kontakt ze swoim reporterem. O pomoc ambasady zaapeolowali m.in. Michał Rachoń z TVP, Patryk Słowik z Dziennika Gazety Prawnej i Łukasz Warzecha z Do Rzeczy. Wojciech Bojanowski od 11 lat relacjonuje w TVN24 konflikty w różnych częściach świata, m.in. na Ukrainie i Syrii. W zeszłym roku dostał nagrodę Dziennikarza Roku za reportaż o śmierci Igora Stachowiaka na komendzie policji we Wrocławiu.

Aktualizacja: Wojciech Bojanowski na swoim koncie na Twitterze poinformował, że został wypuszczony przez policję i dokończy swoją pracę w Tajlandii:

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.