iPhone’y X zalegają w magazynach

Fot. Pixabay
W magazynach dostawców jest 3 razy więcej iPhone'ów X, niż zostało do tej pory dostarczone do sklepów. W zapasach są też podzespoły. Apple prawdopodobnie część z gotowych elementów wykorzysta w produkcji nowych telefonów, które firma pokaże we wrześniu.

Według serwisu Digitimes, Apple źle oceniło popularność iPhone’a X. Z tego powodu 9 miesięcy po premierze flagowca części i gotowe telefony czekają nadal na wysyłkę. W tej grupie są zarówno gotowe flagowce, jak i podzespoły: czujniki, baterie oraz ekrany. Jedną z przyczyn sytuacji jest też ogólne spowolnienie sprzedaży zauważalne na rynku smartfonów.

Apple
iPhone’y X czekają w magazynach (fot. Gregory Varnum)

Co ciekawe, finansowo Apple z tego powodu nie ucierpiało. Z raportu za drugi kwartał wiemy, że na całym świecie firma sprzedała łącznie ponad 52 miliony iPhone’ów, czyli o 3% więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Pozwoliło to koncernowi zarobić o 14% więcej – łącznie 38 miliardów dolarów na sprzedaży samych smartfonów.

Apple zapowiedziało na wrzesień premierę trzech kolejnych modeli. Dostawcy mają nadzieję, że wtedy klienci chętniej zaczną kupować także starsze urządzenia, a magazyny w końcu opróżnią się. Bardzo możliwe, że w produkcji nowych telefonów zostaną wykorzystane wspomniane zapasy. | CHIP

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.