Na poniedziałkowej okładce będzie mapa

Fot. Piotr Sokołowski

Inwestycje w zdecentralizowany system administracji publicznej skróciły czas oczekiwania na decyzję z 3 miesięcy do zaledwie 8 dni. Prawie wszystkie usługi publiczne dostępne są online, a 94 procent obywateli nosi przy sobie kartę identyfikacyjną z czipem. 30 procent ludzi głosuje przez internet. W przyszłości przedsiębiorcy być może w ogóle nie będą musieli kontaktować się z urzędnikami, fiskus ściągnie podatki bezpośrednio z kont bankowych zintegrowanych z systemem. Dla kogoś, kto styka się z polskimi urzędami, te informacje brzmią jak utopia wymyślona przez pisarza science-fiction – napisze w jutrzejszym artykule Jacek Tomczyk.

Autor poświęci też uwagę firmie, która stoi za tymi informatyzacyjnymi procesami, mającej swoje korzenie jeszcze w czasach przed wielkim rozwojem technik komputerowych z lat 90. Poniżej rysowana przez Piotra Sokołowskiego okładkowa ilustracja. Całość w portalu jak zwykle w poniedziałek rano.

Są mapy górskie, mogłyby być i takie (rys. Piotr Sokołowski)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.