AMD Ryzen Threadripper 2990WX podkręcony do 5,1 GHz

Wyścig o pierwsze miejsce w wydajności wśród układów desktopowych trwa w najlepsze. Dotychczasowy rekordzista to zaprezentowany podczas Computexu 28-rdzeniowy, pracujący z częstotliwością 5 GHz, procesor Intela. Osiągnął 7344 punkty. Podczas testu był chłodzony był przemysłową chłodziarką, służącą np. do schładzania basenów czy akwariów o dużej objętości. Teraz tajemniczy procesor Intela spadł na drugie miejsce. Pozycję lidera w tym niekończącym się wyścigu zajął AMD Ryzen Threadripper 2990WX. Redakcja serwisu Tomshardware zdołała podkręcić 32-rdzeniową bestię do 5,1 GHz uzyskując przy tym imponujący wynik 7618 punktów.

Wyniki, nawet bez podkręcania, jest imponujący (fot. tomshardware)

Procesor był podczas testów chłodzony za pomocą ciekłego azotu. To oczywiście wyklucza uzyskanie podobnych rezultatów w domowych warunkach. Z drugiej strony, trudno oczekiwać, że komukolwiek zabraknie wydajności na pracującym ze standardowymi ustawieniami Threadripperze 2990WX.

Takiego chłodzenia na co dzień się nie da używać, ale rezultat robi wrażenie (fot. Tomshardware)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.