Bitwa na sankcje

Jak donosi agencja Reuters, wiceprzewodniczący komisji obrony izby wyższej rosyjskiego parlamentu Aleksiej Kondratiew powiedział, że Rosja nie będzie więcej kupować od Stanów Zjednoczonych urządzeń i podzespołów elektronicznych, które mogą być wykorzystywane zarówno do celów cywilnych, jak i wojskowych, wg Kondratiewa jest to działanie niezależne od sankcji, jakie USA nałożyło na Rosję 8 sierpnia.

Reklama

Sankcje wobec Rosji dotyczą dostępu do towarów kontrolowanych przez amerykańskie służby bezpieczeństwa narodowego. Zostały wprowadzone w związku z próbą zamordowania w marcu br. w Wielkiej Brytanii Siergieja i Julii Skripalów. Pierwsza część sankcji to zakaz eksportu wszelkich towarów i technologii mających związek z bezpieczeństwem narodowym USA (chodzi głównie o zaawansowany sprzęt i technologie).

„Kraje trzecie, w tym Chiny, dysponują takimi samymi urządzeniami, które kupowaliśmy od Stanów Zjednoczonych. Rynek zbrojeniowy zaopatruje się na światowej giełdzie, więc znajdziemy wyjście”, dodał Kondratiew.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.