Dell

Dell: Inspiron, Vostro, Alienware oraz sterowanie gestami

Fot. krzysztof bogacki
Dell przywiózł na międzynarodowe targi elektroniki IFA do Berlina sprzęt przeznaczony do zastosowań konsumenckich i biznesowych. Wiele jest urządzeń 2 w 1, a serie Inspiron, XPS i Vostro zostały odnowione nie tylko pod względem podzespołów. Na miejscu jest Krzysztof Bogacki.

Dell na targach IFA w Berlinie pokazał autorski system sterowania dźwiękiem za pomocą gestów. Komputery All-In-One pokazują wykres np. muzyki, a sama obsługa jest bardzo intuicyjna.

Poruszając dłonią nad kontrolerem, zmieniamy głośność. Urządzenie ma uproszczony equalizer, dzięki czemu wygodnie zmienimy również barwę.

Wyprodukowane w tym roku urządzenia Inspiron, Vostro i XPS będzie można zintegrować ze smartfonem z Androidem lub iOS-em dzięki usłudze Dell Mobile Connect. Program w nowych urządzeniach Della powinien być zainstalowany, ale da się pobrać go też ze strony Microsoftu. Dell Mobile Connect umożliwi korzystanie z aplikacji, kontaktów i powiadomień z telefonu – na ekranie komputera.

Także i w niższym segmencie Dell stawia na urządzenia 2 w 1. Z tego powodu notebooki producenta mogą być ciekawą alternatywą dla serii takich jak Yoga Lenovo czy ASUS ZenBook Flip. Zwłaszcza że w tegorocznych modelach, jak zaznaczałem, Dell postanowił zrezygnować z plastiku na rzecz metalu.

Dell to także dwa modele biznesowe serii Vostro, które pojawią się pod koniec roku w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie. Klienci z Europy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Notebooki mają małe ramki i ekrany IPS oraz 4-rdzeniowe procesory Intela 8 generacji kompatybilne z pamięciami Optane.

Nie zabrakło gamingowej submarki amerykańskiej firmy, czyli Alienware. Model Alienware 15 obsługujący śledzenie ruchu gałek ocznych jest wykorzystywany w treningach między innymi przez esportowy zespół Team Liquid. Laptop używa programu Command Center, który pozwala zarządzać ustawieniami peryferiów i podświetleniem. Co ciekawe, działa również z myszkami i klawiaturami innych producentów.

Jeśli chodzi o sprzęt dla graczy, oczekiwałem, że na IFIE zobaczę maszyny z nowymi układami NVIDII. Po cichu liczyłem na Alienware. Nową kartę zauważyłem w jednej maszynie, niestety, w koncepcyjnej konstrukcji, którą producent przywiózł do Berlina. Na laptopowe wersje układów Turing trzeba jeszcze zaczekać.

W tej obudowie zamontowano GeForce’a RTX. Widać wygodne zatrzaski. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy konstrukcja trafi na rynek. Interesujące, że Dell postanowił umieścić potężną grafikę w dość niewielkiej obudowie.

Dell jak zwykle pokazał solidny sprzęt. Ofertą amerykańskiego producenta zainteresują się osoby, które potrzebują mobilnych rozwiązań do pracy lub chcą urządzeń do wygodnego oglądania filmów np. w podróży. Koncern wyraźnie poprawił jakość wykonania niedrogiej serii Inspiron 5000, która bardzo zmieniła się. Nadal najbardziej urzekającym laptopami Della pozostają modele z serii XPS, zarówno klasyczne, jak i 2 w 1.


Poniżej przeczytacie jeszcze o konferencji Acera na targach IFA:

fotorelacja >>

szczegóły techniczne >>

| CHIP

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.