Huawei i ZTE w amerykańskich urzędach zakazane

Fot. Gage Skidmore

Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę zakazującą używania przez administrację rządową oraz jej kontrahentów produktów i technologii firm Huawei oraz ZTE. Urządzenia produkowane przez obydwie chińskie firmy nie mogą być używane w żadnych amerykańskich instytucjach o krytycznym znaczeniu. Przypomnijmy, że to kolejna odsłona chińsko-amerykańskiej telenoweli. W lipcu tego roku Stany zniosły wcześniejszy zakaz sprzedaży towarów do ZTE Corporation. 
Nie zmienia to jednak faktu, że zezwolenie na handel amerykańskich firm z ZTE nie jest jednoznaczne z przyzwoleniem na używanie chińskich produktów w urzędach USA o znaczeniu strategicznym.

Zatwierdzone przez Donalda Trumpa przepisy to fragment większego zbioru aktów prawnych zwanych ustawą o obronie narodowej (Defense Authorization Act).

Reklama

Podpisane przez prezydenta Trumpa przepisy mają wejść w życie w ciągu najbliższych dwóch lat, tak by dać czas urzędom, instytucjom i kontrahentom na usunięcie rozwiązań ZTE i Huawei. Ta ostatnia uznało nowy przepis z „nieistotny szczegół”, który przy okazji jest „nieefektywny, niekonstytucyjny i błędny”, a koszty jego wprowadzenia spadną na amerykańskich podatników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.