Tim Cook

iPhone’y nie szpiegują właścicieli

Fot. ifeng

Amerykański Komitet ds. Energii i Handlu zapytał przedstawicieli Apple i Google o to, czy i komu przekazywane są dane zbierane przez klientów tych firm. W odpowiedzi Tim Cook stwierdził, że iPhone’y nie szpiegują użytkowników.

Cook stwierdził, że żadne rozmowy prowadzone na iPhone’ach nie są rejestrowane, a prywatność użytkowników jest podstawowym prawem każdego człowieka. Klient nie jest naszym produktem, a nasz model biznesowy nie jest zależny od gromadzenia dużych ilości danych umożliwiających identyfikację osób w celu wzbogacenia profilów docelowych kierowanych do reklamodawców – powiedział szef firmy z Cupertino.

Inaczej rzecz się ma w kwestii lokalizowania, według Cooka iPhone za każdym razem wysyła prośbę o uzyskanie dostępu do lokalizacji. Użytkownik jest o tym informowany i to od niego zależy, czy wyrazi na to zgodę.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.