Logitech MX Vertical – wygięta mysz do pracy biurowej

Nowa myszka Logitech, nazwana MX Vertical zbudowane jest według dość prostej zasady: ma być jak najbliżej naturalnego ułożenia dłoni. Korzystając z tradycyjnych myszy, przekrzywiamy dłoń o około 90 stopni. W nowym urządzeniu Logitecha główna część myszy jest przechylona o 57°. Sprawia to, że ułożenie dłoni jest bardziej naturalne.

Bok myszy został uzbrojony gumą, co sprawia, że mimo nietypowego kształtu mysz powinna leżeć pewnie w dłoni. Producent jawnie pozycjonuje MX Vertical jako mysz do zadań codziennych, biurowych, a nie do gier. Nic dziwnego. Trudno oczekiwać, że kształt tego typu pozytywnie wpłynie na precyzję. Mysz Logitech MX Vertical jest konstrukcją bezprzewodową. Producent zapewnia, że wbudowany akumulator wystarcza na cztery miesiące. Jedna minuta ładowania zapewnia działanie myszy przez około 3 h.

Logitech dołącza do myszy oprogramowanie Logitech Easy-Switch i Logitech Flow. Programy te umożliwiają szybkie przełączanie się między dwoma komputerami, a także łatwe przenoszenie tekstu, obrazków i plików w trybie kopiuj i wklej między dwoma komputerami. Podobne zastosowania mogą być rzeczywiście bardzo pomocne w pracy biurowej.

Coś się tej myszy stało? (fot. Logitech)

Obecnie mysz kosztuje 99 dolarów (370 złotych) w przedsprzedaży. Na sklepowe półki MX Vertical trafi we wrześniu. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.