Prawie 32 mln zł za internet w 20 składach Pendolino

Pierwsze składy Pendolino Express InterCity Premium (EIP) z internetem Wi-Fi pojawią się jeszcze w tym roku – powiedział we wtorek wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Wczoraj został podpisany kontrakt o wartości 31,7 mln zł pomiędzy PKP Intercity a dostawcą usługi firmą Alstom. Przy liczbie 20 składów objętych umową, oznacza to, że instalacja Wi-Fi w każdym z nich oraz późniejszy pięcioletni serwis kosztować będą ponad 1,5 mln. zł.  Montaż rozpocznie się już we wrześniu.

Reklama

PKP Intercity kupiło pociągi Pendolino od firmy Alstom w maju 2011 r. Za 20 zapłaciło ok. 400 mln euro. Kupujący nie przewidział wówczas konieczności montażu Wi-Fi oraz dostępu do internetu w zamawianych pociągach. W efekcie, jak powiedział minister Adamczyk „producent, miał duże problemy, aby wyrazić zgodę na montaż takiej instalacji internetowej”.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.