UE daje Facebookowi i Twitterowi godzinę na reakcję

Komisja Europejska pracuje nad przepisami, które nałożyłyby na platformy społecznościowe takie jak Facebook, Twitter i YouTube odpowiedzialność za publikowane w nich treści. Jeden z przepisów ma nakładać na serwisy obowiązek usunięcia, w ciągu godziny od oflagowania, każdego wpisu o charakterze terrorystycznym i ekstremistycznym.

Reklama

Julian King, europejski komisarz ds. bezpieczeństwa, potwierdził w rozmowie z dziennikiem „Financial Times”, że trwają prace nad takimi regulacjami. KE uznała bowiem, że działania serwisów społecznościowych w przypadku walki z terroryzmem są niewystarczające. Według projektu właściciele serwisów społecznościowych, niezależnie od ich wielkości, staną się odpowiedzialni za publikowane w nich wpisy. Te serwisy, które nie dostosują się do nowych regulacji, poniosą odpowiedzialność finansową. Projekt we wrześniu trafi pod obrady Parlamentu Europejskiego.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.