Ciri

Fani Wiedźmina sprzeciwiają się wykluczeniu z castingu na Ciri białych aktorek

Przedwczoraj pisaliśmy w CHIP-ie o castingu, który dotyczy prawdopodobnie roli Ciri w netflixowym „Wiedźminie”. Z ogłoszenia wynikało, że twórcy szukają dziewczynki, która nie jest biała (użyto określenia BAME, czyli Black, Asian and Minority Ethnic). Nie ma pewności, czy castingowe ogłoszenie jest prawdą, niemniej wzburzyło część internautów. W serwisie Change.org pojawiła się petycja skierowana do głównej scenarzystki serialu, Lauren S. Hissrich oraz do Netflixa, a zarejestrowana przez internautę, który podpisuje się jako Anderson San Jose. Autor przekonuje:

„Wiedźmin” jest polską serią opowieści osadzoną we Wschodniej Europie w średniowiecznym świecie fantasy. Ja jak również wielu innych fanów tej serii wierzymy, że najlepszą aktorką do roli Ciri, wcale nie będzie najbardziej zróżnicowana aktorka.

Petycję podpisało już ponad 20 tysięcy osób. Założony cel to 25 tysięcy. Jak oceniacie ten pomysł? Rację mają sygnatariusze listu do Lauren S. Hissrich czy twórcy nowego „Wiedźmina”?


O fenomenie „Wiedźmina” w naszym najnowszym artykule okładkowym pisze Jacek Tomczyk >>

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.